עליי

היי, אני נטליה – מעצבת גרפית, UX/UI, צלמת. אני מאוד ויזואלית – כשאני מסתכלת על משהו, הוא מתחיל לדבר אליי ללא מילים.
סיימתי לימודי תקשורת חזותית במכללת ״הדסה״ בירושלים, שלוש שנים עבדתי כשכירה בעולם ברנדינג בחברות מובילות בשוק עד היום. מאז יצאתי לעצמאות וכבר 10 שנים נותנת שירותי עיצוב גרפי וב-8 שנים אחרונות גם שירותי UX/UI. ב-2015 סיימתי קורס שנתי של לימודי אפיון ממשקים דיגיטליים באקדמיה ״נטקרפט״. פרויקט הגמר קיבל המלצה לצאת כסטארט אפ לעולם אמיתי… 
בצילום אני עוסקת כבר 9 שנים, מאז שנולד בני הבכור, משם זה התחיל. משתתפת ב-workshops של צלמים אהובים עליי ופשוט מצלמת הרבה.
כל הניסיון והיכולות האלה עוזרים לי להיות מקצועית ועצמאית. מקווה שהשירות ״Link Photos" ייתן גם לי וגם לכם סיפוק והנאה.

לגבי השירות

כרגיל הכל התחיל מסיפור אישי. זוג יקר לליבי עמדו להתחתן. נזכרתי בהכנות לחתונה שלי, חוויתי שוב את חוויה הקסומה הזאת. רציתי אז שהכל יהיה מיוחד, ובכלל לא היה משנה שהחתונה שלי הייתה צנועה, עם מספר קטן של מוזמנים. 
במקביל בחיי היום יום שלי למדתי פלטפורמה חדשה, זה חלק מהעניין כשאתה עצמאי. תמיד צריך ללכת קדימה וללמוד כלים חדשים, במיוחד בעולם הדיגיטל. אז צץ לי רעיון לעשות משהו מיוחד עבור היקרים שלי – הזמנה אישית ומיוחדת. היום יש שפע הצעות בנושא תכנון חתונה. כמובן, כמעצבת UX חקרתי כל מה שקיים היום בשוק. המסקנה הראשית מהתהליך – לא כל שירות שימושי לאירוע ספציפי. לפעמים חלק מהדברים שבהתחלה נראים לזוג שימושיים אחרי תהליך של מחשבה ושיקולים הופכים להיות מיותרים וחבל ולבזבז עליהם זמן וכסף. מכיוון שהייתי בתהליך גם מצד של מזמין השירות וגם מהצד המקצועי שנותן שירות הסקתי מסקנות מקצועיות מהשטח.

אז מה הוא הפאזל של הארגון?
איך יותר בטוח לקבל אישורים של מגיעים ומה הם הדרכים שניתן לשלב כאן כדי להימנע מפיספוסים. איך לדאוג מראש שהמוזמנים לא יתכננו באותו יום משהו אחר במקום האירוע שלכם? מצד שני איך לא להציק למוזמנים עם התזכורת על האירוע?
האם לעשות הזמנה מודפסת? ואם כן, אז למי לתת אותה ולמי לא?
יש הרבה שאלות בדרך. אחרי שנדבר רוב הדברים יתבררו לכם וכבר תקבלו החלטות.
אשמח אם תצרו קשר. החלום שלכם הוא חלק מהחלום שלי 🙂